Kryształ G. Kwarc Różowy, Dymny

 KRYSZTAŁ GÓRSKI jest wysoko przeźroczysty. Z pozoru przypomina szkło, wykazuje jednak lekko brązowawą „mgiełkę”, której przyczyną jest fakt występowania wewnątrz kryształu mikroskopijnych wrostków z grupy tlenków i wodorotlenków żelaza a także inkluzji (banieczek) gazów i cieczy. Skład tych wtrąceń jest charakterystyczny dla kryształów z różnych złóż na świecie. Jest ich swoistą „wizytówką”. Dlatego mineralodzy – bez problemu – mogą odróżnić kryształy z różnych lokalizacji na świecie. Kryształ górski – ze względu na podobieństwo, był kiedyś zwany „lodem bogów”. Stąd miał mieć szczególne właściwości lecznicze, magiczne i ezoteryczne. W naszej ofercie mamy surowiec Brazylijski cena: 36,90 zł/kg  i z Madagaskaru cena: 43,05 zł/kg. 

 KWARC RÓŻOWY występuje w żyłach kwarcowych lub pegmatytowych. Dysponujemy surowcem z Brazylii i Madagaskaru – krajów dostarczających największe ilości na światowy rynek kamieni. Kwarc różowy w dawnych wiekach służył do wyrobu pieczęci. Produktu – kiedyś – bardzo ważnego. Był on świadectwem wiarygodności – swoistym PIN- em w tamtych, zamierzchłych czasach. Cena: 36,90 zł/kg.

 KWARC DYMNY to brunatna lub szara odmiana kwarcu o różnej intensywności zabarwienia. Kwarc dymny może być bardzo jasny, jak również bardzo ciemny – prawie jak morion. Nasz surowiec pochodzi z Brazylii. Ciekawostką jest fakt wykorzystywania w średniowiecznych Chinach wyjątkowo czystych kwarców dymnych do wyrobu pierwszych okularów słonecznych. Cena: 49,20 zł/kg.