Okazy polerowane Madagakar

Polerowane OKAZY  FREE  FORMS  i  OKAZY  FLAME  sprowadzamy z Madagaskaru. Wytwarzane są z bardzo atrakcyjnych kamieni: ametystu, fluorytu, kwarcu różowego, kwarcu z hematytem, opalu (zielonego, brązowego), karneolu, agatów, jaspisu polichromowego i oceanicznego, apatytu, kalcytu niebieskiego, diorytu i septarii. Okazy FREE FORMS są obłe. Wyglądają jak wielkie bębniaki ze ściętą podstawą. Z kolei okazy FLAME są formowane tak, że przypominają płomień (z tąd ich angielska nazwa flame) lub czasami naszą polską choinkę. 

Okazy Free Forms i Flame - cena: 116,85 zł/kg. Ważą od 200 g do ok. 3 kg - Cena pojedynczych okazów waha się od ok. 24 zł do 350 zł. 

Okazy Free Forms (Ametyst) - cena: 233,70 zł/kg. Ważą od 200 do ok 400g. - Cena pojedynczych okazów waha się od ok. 45 zł do 90 zł.

Labradoryty madagaskarskie cechują się wspaniałą iryzacją - czyli rozszczepieniem lub rozproszeniem światła wewnątrz kryształów, które mienią się w barwach od głęboko niebieskiej do jasnozłotej. Nazwa tego spektakularnego zjawiska pochodzi od greckiej bogini tęczy - Iris.

Nasze labradoryty - cena: 116,85 zł/kg to okazy free forms i tzw. "one face" - czyli okazy polerowane na jednej ścianie. Pojedyncze egzemplarze ważą od ok. 0,6 kg do ok.5 kg (ceny: od ok.70 zł do ok. 600 zł).